Werzalit Nedir?

 

Werzalit Nedir?Anadağıtım Dekorasyon

Werzalit, yongalanmış odunların ince talaş haline getirilerek tutkal ve kimyevi maddeler ile  arıştırılıp, yüksek basınç ve sıcaklıkta şekil verilerek, dekor kağıtları ile yüzeylerinin kaplanması suretiyle gerçekleştirilen bir üründür.

Werzalit ürünleri, halk arasında suni tahta olarak bilinen yonga levhalar gibi plakalar halinde üretilmez. Preslerden tamamen bitmiş malzeme olarak çıkartılır. Oysa diğer yonga levhalarda kaplama işlemi ayrıca yapılmaktadır. Bunun yanında kullanılan tutkal ve kimyevi maddelerin değişikliği ve presleme şartlarının farklılığı GENTAŞ Werzaliti diğer muadil ürünlerden ayırır. Üretim sırasında talaşın içine karıştırılan bazı kimyevi maddelerden dolayı çürümesi, böceklenmesi ve küflenmesi önlenmiştir. Bu özellikler sonucunda nemden ve iklim şartlarından etkilenmeyen bir malzeme olarak diğer yonga levhalardan kalitesiyle ayrılır. GENTAŞ Werzalit ürünleri benzer ürünlere nazaran daha ince olduğu halde son derece sağlam ve dayanıklıdır.

Werzalit Tabla Redden WoodWerzalit, geç tutuşur ve yavaş yanar. -78°C ile +92°C arasındaki sıcaklıklara dayanıklıdır. Ayrıca kısa süreler için 180°C ‘deki flaman ateşinden etkilenmez.

Werzalit kolalı içecekler, meyve suları, çay, süt, sirke asidi ve (bazı kuvvetli asitler hariç) kimyevi maddelerden etkilenmez. Kolay temizlenir.

Werzalit; Evlerde, turistik tesislerde, çay bahçelerinde, lokantalarda, pastanelerde, hastane ve yemekhanelerde vb. açık, kapalı alanlarda, kısaca yaşanılan her yerde güvenerek kullanabileceğiniz bir malzemedir…

[ Teknik Broşür İndirmek İçin Tıklayınız. ]